Polish English French German Italian Portuguese Russian Spanish

90-latek pełen wigoru, sił witalnych i radości życia, kipiący młodością i wpatrzony w przyszłość. Ewenement? Bynajmniej! Owe atrybuty młodości idą w parze z dostojnym wiekiem niesfornego jubilata - Chóru Akademickiego Uniwersytetu Warszawskiego, który od tyluż lat zasilają studenci i absolwenci UW i innych uczelni.

I chociaż tworzą go amatorzy, to właśnie w Akademickim UW swoje kariery rozpoczynali wielki tenor, Jan Kiepura czy jedna z najwybitniejszych polskich śpiewaczek - Jadwiga Rappé.

W myśl sentencji varietas delectat w repertuarze Chóru odnajdziemy dźwięki różnych epok muzycznych - od renesansu do czasów współczesnych, a także bogactwo form - od programu a cappella po utwory wokalno-instrumentalne.

Radość z obcowania ze sztuką nie byłaby pełna bez możliwości dzielenia się nią. Dlatego Chór Akademicki UW chętnie i dużo koncertuje, zarówno w kraju, jak i poza jego granicami, wpisując się w ten sposób w życiorysy chórzystów barwnym epizodem. A być może czymś znacznie więcej.

15Paź
niedziela, godz. 18:00 - 19:00