logo ChAUW t
Chór Akademicki UW
Polish English French German Italian Portuguese Russian Spanish

W zbliżające się Święta życzymy wielu chwil delikatności, radości i wzruszeń. Niech piękno muzyki wniesie do Waszych rodzin pokój i dobro i łączy Was przy wigilijnym stole. W nastrój nadchodzącego czasu niech wprowadzi Was wyjątkowy utwór S. Rachmaninowa - Bogorodice Diewo.

Z najlepszymi życzeniami,
Chór Akademicki Uniwersytetu Warszawskiego

Jeden z najstarszych zespołów akademickich w kraju – pełen wigoru, sił witalnych i radości życia, kipiący młodością i wpatrzony w przyszłość. Ewenement? Bynajmniej! Owe atrybuty młodości idą w parze z dostojnym wiekiem Chóru Akademickiego Uniwersytetu Warszawskiego, który od lat zasilają studenci i absolwenci UW i innych uczelni.

I chociaż tworzą go amatorzy, to właśnie w Akademickim UW swoje kariery rozpoczynali wielki tenor Jan Kiepura czy jedna z najwybitniejszych polskich śpiewaczek – Jadwiga Rappé.

W myśl sentencji varietas delectat w repertuarze Chóru odnajdziemy dźwięki różnych epok muzycznych – od renesansu do czasów współczesnych, a także bogactwo form – od programu a cappella po utwory wokalno-instrumentalne.

Radość z obcowania ze sztuką nie byłaby pełna bez możliwości dzielenia się nią. Dlatego Chór Akademicki UW chętnie i dużo koncertuje, zarówno w kraju, jak i poza jego granicami, wpisując się w ten sposób w życiorysy chórzystów barwnym epizodem. A być może czymś znacznie więcej.