Pobierz informację prasową w pliku: PDF DOCX TXT

14 kwietnia Chór Akademicki Uniwersytetu Warszawskiego wykona wybrane kompozycje wybitnych twórców muzyki sakralnej. W Kościele Monastycznych Wspólnot Jerozolimskich odbędzie się koncert LUX, w trakcie którego mury słynnego „Malborka” wybrzmią głosami kilkudziesięciu chórzystów. Początek koncertu o 19:30. Wstęp wolny..

Vox in Rama czy To the mothers in Brazil to utwory nie od dziś będące w repertuarze Chóru UW. Oprócz nich podczas koncertu LUX będzie można usłyszeć takie wybitne dzieła jak Lux Aeterna Edwarda Elgara, czy Alleluja Michała Zielińskiego. Zespół od kilku miesięcy wprowadza nowe utwory do repertuaru, a efekt tych starań będzie można usłyszeć już 14 kwietnia na Łazienkowskiej 14.

Kościół Monastycznych Wspólnot Jerozolimskich zapewni widzom nie tylko doskonałe wrażenia słuchowe, ale również wizualne. Niebanalna architektura obiektu wyróżnia się na tle pozostałych zabudowań Solca. Klimat miejsca z pewnością wzmocni doznania muzyczne.  „Monastyczne Wspólnoty Jerozolimskie, posiadając koloryt właściwy dla ich konkretnej sytuacji, żyją tym samym podstawowym charyzmatem życia braterskiego, modlitwy, pracy i przyjmowania w sercu miast i w sercu świata starając się jednak trwać zawsze w sercu Boga”– czytamy na stronie Archidiecezji Warszawskiej. Słynny „Malbork” również znajduje się w „sercu miasta” – zaraz przy Trasie Łazienkowskiej, 5 minut jazdy autobusem od stacji Metra Politechnika.

Zespół Chóru Akademickiego UW pod przewodnictwem Iriny Bogdanovich jest jednym z najstarszych zespołów chóralnych w Polsce, od lat realizujący dzieła ze światowego topu muzyki chóralnej. W repertuarze posiada między innymi Mszę c-moll W.A. Mozarta czy Requiem Verdiego. Jednym z najnowszych dokonań chóru jest wykonanie Carminy Burany Carla Orffa wraz z Polską Orkiestrą Radiową oraz wydanie płyty z Całonocnym czuwaniem Siergieja Rachmaninowa. Zespół z miesiąca na miesiąc rozwija się i podnosi poziom artystyczny, stawiając sobie coraz to ambitniejsze cele. Kolejnym z nich jest koncert LUX.

Współorganizatorem koncertu jest Fundacja Jeruzalem Urbs Beata. “Celem Fundacji jest niesienie wszelkiego wsparcia Monastycznym Wspólnotom Jerozolimskim działającym w Warszawie w ich misji ewangelizacyjnej, modlitwie kontemplacyjnej i rozpowszechnianiu wiary katolickiej. Wszelkie działania Fundacji są realizowane w duchu Księgi Życia Monastycznych Wspólnot Jerozolimskich i w poszanowaniu ich Konstytucji, reguły, rytmu i formy życia, a także w duchu przyjaźni i bezinteresownej pomocy, której przyświeca idea braterskiej dobroczynności.” - tak o sobie pisze sama Fundacja.

Zapraszamy!

Kontakt dla prasy:

Hubert Świątek
+48 784 215 876
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Galeria